Burun Estetiği Revizyonu Düzeltme Ameliyatı

Merak Ettiğiniz Konularda Bilgi Alabileceğiniz Blog Sayfası

Kategori: Revizyon Burun Estetiği

Revizyon Burun Estetiği

Revizyon Burun Estetiği En İyi Doktor Seçimi

Revizyon Burun Estetiği En İyi Doktor Seçimi için doktor araştırmasına başladığınızda hep iyi şeyleri hayal edersiniz. Ama beklentileriniz her zaman gerçekleşmeyebilir ve sonuçtan memnun kalmayabilirsiniz.

revizyon burun estetiği en iyi doktor seçimi

Eğer şu anda bu makaleyi okuyorsanız muhtemelen geçirdiğiniz ilk ameliyattan memnun değilsiniz, bu nedenle doktor araştırmasına girişmiş durumdasınız. İlk ameliyatta doktor seçiminizi doğru yapamamanız bir hata olmayabilir ama ikinci yada üçüncü ameliyatınızda da seçiminizi doğru yapamazsanız bu hata birazda sizin olacaktır.

Bir Diğer Kaynak: http://www.burunestetiği2016.web.tr/revizyon-burun-estetigi-en-iyi-doktor-turkiye-istanbul/

Kliniğimde bana başvuran önemli oranda revizyon hastası var. Daha önce geçirdikleri ameliyattan mutsuzlar. Bu mutsuzluk bazen fonksiyonel bazen estetik bazen de hem estetik hem fonksiyonel olabiliyor. Bu hastalara yaklaşımın daima aynı oluyor; öncelikle kapsamlı bir muayene, sonrasında gerekirse Bilgisayarlı Tomografi çekimi. Elbette ilk ameliyatın epikrizi ve ameliyat öncesi fotoğrafları her hastamdan istiyorum ancak çoğu zaman bu bilgilere ulaşmamız mümkün olmuyor.

revizyon burun estetiği en iyi doktor seçimi nasıl yapılmalı

Bana her yıl yurt içinden ve dünyanın farklı ülkelerinden yerli ve yabancı pek çok hasta revizyon ameliyat olmak için başvuruyorlar. Herkesin beklentisi daha güzel, daha doğal ve sağlıklı nefes alabilecekleri bir burna kavuşmak. Ama bu her zaman mümkün olmayabilir. Bu nedenle revizyon hastalarında ameliyat kararı verirken daha titiz davranıyorum. gerçekten faydalı olabileceğime inandığım kişilerin ameliyatlarını kabul ediyorum.

Buna rağmen revizyon burun ameliyatını yılda 100 ve üstü yaparak sadece Istanbul yada Türkiye’de değil Avrupa’da da en sık yapan merkezlerden birisi haline geldiğimizi düşünüyorum.

revizyon burun estetiği en iyi doktor seçimi bahadır baykal

Eğer revizyon burun ameliyatı olacaksanız doktorunuzda dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; doktorunuzun sadece burun estetiğinde değil revizypn yani düzeltme cerrahisinde ne kadar deneyimli olduğudur. Doktorların çoğu revizyon ameliyat yapmak istemez.

Bu yüzden doktorunuzun yılda ortalama kaç revizyon ameliyat yaptığına bakın. Tabi bu revizyon ameliyatlar ağırlıklı olarak kendi yaptığı ameliyatların düzeltmesi şeklindeyse uzak durun derim. Daha ziyade başka doktorların yaptığı başarısız ameliyatları düzeltme yapıyorsa doğru adreste olduğunuzu söyleyebilirim.

revizyon burun estetiği en iyi doktor seçimi caner bey

Ameliyat yaptırmak istediğiniz doktoru seçerken doktorunuzun çalışmalarını mutlaka objektif bir gözle değerlendirin. Hastalarının cerrah hakkındaki yorumları önemlidir. Ancak özellikle bazı kadın ve güzellik sitelerinde bu yorumların manüple edilebildiğini unutmayın. Bu yorumlar abartılı sayıda ve adeta takım tutar gibi fanatik bir yaklaşımla yapılan yorumlarsa şüpheye düşmeniz gerekir.

Şunu asla unutmayın; ameliyattan memnun kalmış bir hasta doktoru için düşüncelerini bir yada iki kez yazıya dökebilir ama her gün yazı yazıp bir takım yorumlarda bulunuyorsa bu kişinin “fake” olma ihtimali yapılan yorumların da “fake yorum “olması ihtimali kuvvetle muhtemeldir. Aynı şekilde bir doktorla ilgili binlerce yorumda bulunulmuşsa ciddi şekilde şüphelenmenizi öneririm.

revizyon burun estetiği en iyi doktor secimi kerem bey

Revizyon burun ameliyatı ilk ameliyatlara göre daima daha zordur. başarı her ne kadara cerrahın elinde gibi gözükse de burnunuzun durumu da başarıya önemli oranda etki eder. Her burun kendi sınırları içinde değiştirilebilir. Çok kötü bir burnu mükemmel hale getirebilmek için burnunuzunda buna izin vermesi gerekir.

Peki başarısız bir “Revizyon Burun Estetiği “ ile düzeltilmesi mümkün olan sorunlar nelerdir sizce ? Hemen söyleyeyim;
Burun eğriliği önemli oranda düzeltilebilir,
Burun ucu asimetrisi düzeltilip burun ucu simetrik hale getirilebilir,
Burun ucunun sivri yada burun ucunun çok geniş olması düzeltilebilir,
Kıkırdak ve kemik çıkıntılar alınabilir,
Kemerli burunda törpü ile düz burun sırtı elde edilebilir,
Aşırı kalkık burun ucu bir miktar indirilebilir
Semer burun deformiteleri için mutlaka kaburgadan kıkırdak almak gerekir,
Burun deliklerinin asimetrisi imkan dahilinde yapılabilir.
Kuş gagası deformasyonları genellikle kıkırdak ya da yumuşak doku kaynaklı olabilir ki uygun yaklaşımla bu durum da düzeltilebilir.
Nefes alma fonksiyonları ile ilgili problemler çoğu zaman halledilir.

revizyon burun estetiği en iyi doktor seçimi esra hanım

Ancak tüm bu dediklerim burnun değişime izin vermesi halinde yapılabilir. bazen öyle burunlarla karşılaşıyoruz ki; bırakın burnu ameliyat edebilmeyi cerrahi olarak burnu açmak bile mümkün olmayabiliyor. ancak herşeye rağmen ben daima revizyon burun estetiği ameliyatında estetik ve fonksiyonel problemleri aynı anda çözmeye gayret ediyorum.

Kaynak: http://www.bahadirbaykal.com/burun-estetigi/revizyon-burun-estetigi/

Ayna da ya da görüştüğümüz insanların suratımızda ilk gördükleri yer burun

Ayna da ya da görüştüğümüz insanların suratımızda ilk gördükleri ve dikkat çeken yer burnumuzdur. Görevi ve estetik görünümü önemli olan bir organımızdır. Estetik olarak güzel olmayan orantısız burunlar bireyi pisikolojik olarakta etkiler. Burun estetiği operasyonları ile beraber solunum alma problemlerinin düzeltilmesi, istenmeyen olaylar sonucu yaşanan bozuklukların giderilmesi gibi farklı müdahaleleri içermektedir. Burun Estetiği Ameliyatı yetişkin kişiler için uygundur, 18 yaş altı tercih edilmemektedir.

Burnu tekrardan şekillendirmek anlamına gelen rinoplasti ise, burun estetiğinin tıp dilindeki ismidir. Burnunuzu yeniden biçimlendirmek ya da burnunuzu tekrardan boyutlandırmak için bir estetik plastik cerrahi bölümüne giren bir işlemdir. Burun estetiği operasyonu için uygun aday olup olmadığınız hakkında bilgi sahibimisiniz? Burnun yeniden biçimlendirme şartlarını ve estetik kaygıların neler olduğunu biliyor musunuz? Aklınıza takılan farklı problemler olabilir bu konu da aşağı taraftaki makaleden yararlanabilirsiniz.

Burnum sanki benim değil de farklı birinin mış gibi fazla büyük yüzüme göre.

Profilden bakıldığında burun köprüsünün üzerinde bir şişlik var kemer gibi.

Önden görüldüğü zaman burunum enli görünüyor.

Burnumun aşağıya eğik düşük olduğunu düşünüyorum, seneler geçtikçe daha da düşecek diye korkuyorum.

Burun ucum çok kalın ve aşırı büyük, patlıcan burun diyorlar bana.

Burun kıllarım karşıdan bakıldığında görünüyor çünkü burun deliklerim o kadar geniş.

Önden burnum bana kalırsa eğik gözüküyor. Continue Reading