Burun Estetiği Revizyonu Düzeltme Ameliyatı

Merak Ettiğiniz Konularda Bilgi Alabileceğiniz Blog Sayfası

Burun Estetiği estetik ameliyatlar içerisinde en hassaslıkla yapılanlar arasındadır

Yüzümüze ilk bakıldığında burnumuz öncelikle dikkat çeker. Yüzümüzün ortasında olduğu için estetik açıdan önem arz eder. Orantısız burun hali hastanın kendine olan güvenini etkiler ve onu isteksiz kılar. Burun estetiği ameliyatları, burunda ufaltma, büyütme, burun deliklerini küçültme, burun kemerinin giderilmesi, burun ucu düzeltme, kaldırma veya doğuştan gelen bozuklukların giderilmesi, kaza sonucu oluşan bozuklukların düzeltilmesi, geniz eti, nefes alma sorununun giderilmesini içermektedir. Burun estetiği ameliyatı 18 yaş üzeri kişiler için uygundur.

Burnu yeniden şekillendirmek anlamına gelen rinoplasti ise, burun estetiğinin tıp dilindeki adıdır. Burun Estetiği Estetik doktorları tarafından yapılan bir operasyondur bazı zamanlar KBB hekimleri da bu ameliyatı yapmaktadır. Burun estetiği ameliyatı için uygun kişi olup olmadığınız hakkında bilgi sahibimisiniz? Burunun tekrardan biçimlendirme şartlarını ve estetik endişelerin neler olduğunu biliyor musunuz? Aklınıza takılan bazı problemler olabilir bu konu da aşağıdaki makaleden faydalanabilirsiniz.

Suratıma oranla burnumun aşırı büyük olduğunu düşünüyorum, sanki benim burnum değil gibi.

Profilden görüldüğü taktirde sanki bir kemer var üst tarafı şiş gibi.

Önden görünce burnum enli gibi görünüyor.

Burun ucu kalkık değil hatta aşağı doğru düşük, bu da surat kontürümü bozuyor ve yaşlandıkça daha da düşecek biliyorum.

Burunum o kadar büyük ki salaklar benimle dalga geçiyor.

Burun deliklerim fazla derecede geniş ve önden göründüğünde burun içi kıllarım gözüküyor.

Önden burnum bence eğri görünüyor.

Bir önceki burun estetiği ameliyatım kötü oldu, asimetri problemi ve nefes alma sorunu yaşıyorum.

Horlama sorunum var rahat nefes alamıyorum deviasyon sorunum da var göz altı morluklarım da.

Burun Estetiği estetik ameliyatlar içerisinde en hassaslıkla yapılanlar arasındadır. Yüzümüzün en belirgin yerinde burnumuz bulunur eğer ufak detaylar gözden kaçarsa uyumsuzluklar hemen dikkat çeker ve göze batar. Plastik cerrahlar yüzümüze oranında uyumsuzluk olduğunda ilk göze görünen burnumuz ile alakalı burun estetiği operasyonu ile ilgili bilmeniz gereken bazı noktalara değindiler. Burnun nefes alıp vermek gibi çok önemli bir durumu vardır dedi ve operasyon sırasında uygulanan operasyonun hem güzel hem de işlevsel olarak planlanması gerektiğinin altını çizdi.

Hastanın Kendi Suratına En Uygun Burun Estetiği

Ameliyat başlamadan kişiye en doğru ölçüler belirlenmelidir.

Hastanın Burnu tüm yüzümüzün görüntüsüne orantılı olması gerekir.

Burun Estetiği sonrası kesinlikle rahat nesef alıp verebilmek gereklidir

Operasyon rahat nefes alıp vermek üzerine düşünülüp planlama yapılması gerekir. Ameliyat sırasında burun kıkırdaklarını almadan da yapılabilecek şeyler bulunur. Horlama problemi sebebiyle bu operasyonu tercih eden çok hasta bulunmaktadır.

Tamponsuz Ağrısız Kısa Sürede İyileşme Süreci

Burun estetiği operasyonu sonrası iyileşme süreci hastaya bağlı olduğu kadar hekimin nitelikli olması ile de alakalıdır. Operasyon sırasında nazik olunursa daha az kanama daha az morarma olur.

Doktorunuza karar verirken bir çok kıstasa dikkat etmelisiniz. Burun Ameliyatı oldukça hassas bir ameliyattır bu nedenle iyi araştırmalı ve acele etmemelisiniz.

Previous

Next

Bir Cevap Yazın