Burun Estetiği Revizyonu Düzeltme Ameliyatı

Merak Ettiğiniz Konularda Bilgi Alabileceğiniz Blog Sayfası

Burnumuz suratımızdaki en dikkat çekici yer

Burnumuz suratımızdaki en dikkat çekici ortasında yer almaktadır. Görevi ve estetik görünümü önemli olan bir organımızdır. Estetik olarak iyi olmayan orantısız burunlar bireyi pisikolojik açıdan da etki eder. Burun estetiği ameliyatları, burunda küçültme, büyütme, burun deliklerini ufaltma, burun kemerinin giderilmesi, burun ucu düzeltme, kaldırma veya doğuştan gelen bozuklukların giderilmesi, kaza sonucu oluşan bozuklukların düzeltilmesi, geniz eti, nefes alma problemlerinin giderilmesini içermektedir. Burun estetiği operasyonu onsekiz yaş üzeri bireyler için uygundur.

Rinoplasti tıp dilinde burnun yeniden biçimlendirilmesidir. Burun Estetiği Estetik doktorları tarafından yapılan bir ameliyattır bazı zamanlar KBB hekimleri de bu ameliyatı yaparlar. Burun Estetiği için doğru birimisiniz biliyor musunuz? Burnunuzun yeniden şekillendirilmesi ile alakalı estetik kaygılarınız bulunuyor ise bunların neler olduğunu biliyor musunuz? Aklınıza takılan bazı sorunlar bulunabilir bu konu da aşağıdaki makaleden yararlanabilirsiniz.

Burnum yüzümde fazla büyük gözüküyor, sanki bana ait değilmiş hissini veriyor.

Önden bakıldığı taktirde sanki bir kemer var üstü şiş gibi.

Önden görüldüğü zaman burnum geniş görünüyor.

Burnumun aşağıya eğik düşük olduğunu görüyorum, seneler geçtikçe daha da düşecek diye endişeleniyorum.

Burnum kocaman tanıdıklarım dalga geçiyor.

Burun deliklerimin geniş olmasından rahatsızım ve karşıdan bakıldığında burun kıllarım gözüküyor.

Burnum karşıdan görülünce eğri gözüküyor.

Burun estetiği ameliyatı oldum ve nefes alma sorunu yaşıyorum ayrıca asimetri problemide var.

Göz altı morlukları var, meğer deviasyon sorunum varmış, uygun nefes alamadığımdan ayrıca horlama sorunu da yaşıyorum.

Burun Estetiği estetik operasyonlar içerisinde en hassaslıkla yapılanlar arasındadır. Yüzümüzün en belirgin yerinde burnumuz bulunur eğer ufak detaylar gözden kaçarsa uyumsuzluklar hemen dikkat çeker ve göze batar. Plastik cerrahlar yüzümüze oranında asimetri olduğunda ilk göze görünen burnumuz ile alakalı burun estetiği ameliyatı ile ilgili öğrenmemiz gereken bazı hususlara değindiler. Burnumuzun solunum alıp vermek gibi çok hayati bir işlevi vardır dedi ve ameliyat esnasında yapılan operasyonun hem estetik hem de işlevsel olarak düşünülmesi gerektiğinin altını çizdi.

Kişinin Yüzüne Yakışan Doğal Burun Estetiği

Burun Estetiği Operasyonu bireyin yüzüne uygun görünmesi büyük ya da küçük olmaması ya da ince ya da kalın olmaması için planlama yapılır.

Mutlaka Burnun kaşlar, dudak, gözler, çene ile uyumlu olması beklenir.

Burun Estetiği sonrası kesinlikle rahat nesef alıp verebilmek gereklidir

Burun Estetiği Operasyonu yapılırken hastanın güzel solunum alıp verebilmesi en önemli en dikkat edilmesi gerekli şeydir. Operasyon esnasında burun kıkırdaklarını çıkartmadan da yapılabilecek şeyler vardır. Bir çok birey horlama şikayeti ile gelip Burun estetiği yaptırmaktadır.

Burun Estetiğinde Yeni Tamponsuz Dönem

Burun estetiği operasyonu sonrası iyileşme süreci kişiye bağlı olduğu kadar hekimin nitelikli olması ile de alakalıdır. Hekiminizin operasyon esnasında niteliği ile hafif dokunuşlar yaparak operasyon sonrası kanamanın ve morarmanın önüne geçebilir.

Bu sebeple doktor seçimi çok önemlidir. Araştırmalarınızı incelikle ile yapıp acele etmeden doktor ve estetik merkezi seçmeniz doğru olacaktır.

Previous

Next

Bir Cevap Yazın