Burun Estetiği Revizyonu Düzeltme Ameliyatı

Merak Ettiğiniz Konularda Bilgi Alabileceğiniz Blog Sayfası

Ayna da ya da görüştüğümüz insanların suratımızda ilk gördükleri yer burun

Ayna da ya da görüştüğümüz insanların suratımızda ilk gördükleri ve dikkat çeken yer burnumuzdur. Görevi ve estetik görünümü önemli olan bir organımızdır. Estetik olarak güzel olmayan orantısız burunlar bireyi pisikolojik olarakta etkiler. Burun estetiği operasyonları ile beraber solunum alma problemlerinin düzeltilmesi, istenmeyen olaylar sonucu yaşanan bozuklukların giderilmesi gibi farklı müdahaleleri içermektedir. Burun Estetiği Ameliyatı yetişkin kişiler için uygundur, 18 yaş altı tercih edilmemektedir.

Burnu tekrardan şekillendirmek anlamına gelen rinoplasti ise, burun estetiğinin tıp dilindeki ismidir. Burnunuzu yeniden biçimlendirmek ya da burnunuzu tekrardan boyutlandırmak için bir estetik plastik cerrahi bölümüne giren bir işlemdir. Burun estetiği operasyonu için uygun aday olup olmadığınız hakkında bilgi sahibimisiniz? Burnun yeniden biçimlendirme şartlarını ve estetik kaygıların neler olduğunu biliyor musunuz? Aklınıza takılan farklı problemler olabilir bu konu da aşağı taraftaki makaleden yararlanabilirsiniz.

Burnum sanki benim değil de farklı birinin mış gibi fazla büyük yüzüme göre.

Profilden bakıldığında burun köprüsünün üzerinde bir şişlik var kemer gibi.

Önden görüldüğü zaman burunum enli görünüyor.

Burnumun aşağıya eğik düşük olduğunu düşünüyorum, seneler geçtikçe daha da düşecek diye korkuyorum.

Burun ucum çok kalın ve aşırı büyük, patlıcan burun diyorlar bana.

Burun kıllarım karşıdan bakıldığında görünüyor çünkü burun deliklerim o kadar geniş.

Önden burnum bana kalırsa eğik gözüküyor.

Burun estetiği ameliyatı oldum ve solunum alma sorunu yaşıyorum ayrıca asimetri problemide var.

Horlama sorunum var rahat nefes alamıyorum deviasyon problemim da var göz altı morluklarım da.

Burun Estetiği estetik operasyonlar arasında en hassaslıkla yapılanlar içindedir. Yüzümüzün en belirgin yerinde burnumuz bulunur eğer ufak detaylar gözden kaçarsa uyumsuzluklar hemen dikkat çeker ve göze batar. Burnun, yüzün tam orta yerinde olması sebebiyle küçük asimetriler bile göze görünebilir diyen Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı başarılı bir burun estetiği operasyonunun 3 önemli kriterini anlattı. Burun Estetiği öncesi doktorunuzun hem rahat solunum alma halini hem de gözümüze güzel gözüken yüzünüze en uygun estetik görüntüyü yakalamak amaçlı planlama yapması gerekmektedir.

Burun Estetiği Kişiye Özel Olmalı Ve Ona Yakışmalıdır

Burun Estetiği Ameliyatı bireyin suratına uygun görünmesi büyük ya da küçük olmaması ya da ince ya da kalın olmaması için planlama yapılır.

Burun Estetiği olmak isteyen kişilerin burnunun suratına tam uyumu planlanmalıdır.

Burun Estetiği sonrası kesinlikle rahat nesef alıp verebilmek gereklidir

Burun Estetiği Operasyonu yapılırken hastanın güzel nefes alıp verebilmesi en önemli en dikkat edilmesi gereken şeydir. Nefes alma kanallarını küçültmemek için burun kıkırdağını almak yerine, burunun fonksiyonel özelliklerini koruyan ameliyat teknikleri bulunmaktadır. Bir çok birey horlama sorunu ile gelip Burun Ameliyatı yaptırmaktadır.

Tamponsuz Ağrısız Kısa Sürede İyileşme Süreci

Hastanın çabuk ve problemsiz iyileşmesi doğal iyileşme sürecine bağlı olduğu gibi doktorun niteliği ile de alakalıdır. Ameliyat sırasında nazik olunursa daha az kanama daha az morarma olacaktır.

Tecrübeli doktorları tercih etmekte fayda görebilirsiniz. Burun Estetiği oldukça hassas bir estetik operasyondur bu nedenle iyi araştırmalı ve acele etmemelisiniz.

Previous

Next

Bir Cevap Yazın